Skip to main content

Zrewolucjonizuj swój dom dzięki ekologicznym kominkom!

Bioetanol – Alternatywa dla gazu

Holenderska marka Element4, specjalizująca się w produkcji kominków, wprowadziła do oferty nową linię kominków serii Sky. W skład tej serii wchodzi aż 9 modeli, które zasilane są bioetanolem. Te innowacyjne kominki mają takie same wymiary jak ich odpowiedniki gazowe, jednak charakteryzują się zupełnie innym palnikiem. Wyróżnia je opatentowany, podwójny palnik, który generuje efektowne płomienie. Dodatkowo, pod paleniskiem znajduje się zbiornik o pojemności 5 litrów, który ułatwia kontrolę nad czasem spalania.

Technologia i Bezpieczeństwo

Element4 nie ustępuje w kwestii bezpieczeństwa. Chociaż kominki serii Sky można uruchamiać jako urządzenia nie wymagające odprowadzenia spalin, zalecane jest wykorzystanie 25-centymetrowego koncentrycznego wylotu spalin w celu poprawy ciągu. Konstrukcja obudowy jest identyczna z modelem gazowym, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo i elegancki design.

Biokominek – Swoboda Wyboru

Kominki Sky oferują elastyczność. Jeśli zdecydujesz się na wariant z bioetanolem, ale chcesz mieć możliwość odprowadzenia spalin, nic prostszego. Dzięki temu rozwiązaniu nie odczujesz zapachu bioetanolu, a kominek będzie działał równie efektywnie.

Szybka i Prosta Instalacja

Przy modelu, który nie wymaga odprowadzenia spalin, konieczne jest zainstalowanie odpowiedniej wentylacji o powierzchni 200 cm2 zarówno u góry, jak i u dołu kominka. W zestawie znajdziesz też drzwiczki rewizyjne do sterownika. Warto dodać, że kondensacja pary wodnej jest znacznie mniejsza niż w modelu gazowym. Jeśli z różnych przyczyn instalacja gazowego kominka Sky jest niemożliwa, model na bioetanol jest doskonałą alternatywą.

Podsumowanie

Kominki Sky firmy Element4 to innowacyjne, ekologiczne i stylowe rozwiązanie dla Twojego domu. Bez względu na wybór paliwa, masz pewność, że otrzymujesz produkt najwyższej jakości, który będzie służył Ci przez lata. Zdecyduj się na nowoczesność i ekologię z Element4!