Skip to main content

Oto przydatne wskazówki dla osób, które pragną łączyć wygodę użytkowania kominka gazowego z przyjemnością oglądania ulubionych programów telewizyjnych. Jak osiągnąć tę harmonię, aby telewizor i kominek współdziałały bez problemów?

helex tl170h

helex tl170h

Nisza dla telewizora nad kominkiem

Warto rozważyć umieszczenie telewizora w specjalnie przygotowanej niszy nad kominkiem. To zapewni pewność, że ciepło z kominka nie wpłynie negatywnie na urządzenie. Ponadto, taka nisza dodatkowo podkreśli elegancję i styl Twojego salonu. Współczesne projekty oferują różnorodne wykończenia, począwszy od kamiennej oprawy, a skończywszy na subtelnym podświetleniu LED. Ostateczny wybór zależy tylko od Ciebie!

Odpowiednia głębokość i izolacja

Planując niszę, pamiętaj o dostosowaniu jej głębokości do modelu telewizora. Musi ona zapewnić wystarczającą ochronę dla urządzenia. Rozważ także dodatkową izolację – to dodatkowy poziom zabezpieczenia dla Twojego sprzętu.

Kominek i telewizor – jak utrzymać bezpieczną odległość?

Jeśli nie jesteś przekonany do koncepcji niszy, warto rozważyć umieszczenie kominka, który zostaje lekko wcięty w ścianę. Dzięki temu ciepło będzie mniej wpływać na telewizor. Zalecamy zachowanie minimum 300 mm odległości pomiędzy oboma urządzeniami.

Alternatywny układ – telewizor obok kominka

To wybór dedykowany tym, którzy preferują brak ryzyka. Ustawienie telewizora obok, a nie nad kominkiem, pozwala uniknąć zmartwień związanych z oddziaływaniem ciepła z kominka. Jest to zarówno praktyczne, jak i estetyczne rozwiązanie.

Zapoznaj się z naszą ofertą

Pragniemy, aby Twój salon był miejscem niezwykłym. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem kominków. Z radością pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie!

Współczesny design i funkcjonalność idą w parze, a połączenie kominka z telewizorem to marzenie wielu z nas. Niemniej istotne jest, aby podchodzić do tego z umiarem – dla bezpieczeństwa oraz długotrwałego zadowolenia z obu urządzeń.