Skip to main content

Zazwyczaj dążymy do tego, aby kominek gazowy przypominał wygląd tradycyjnego kominka opalanego drewnem: z ogniem i imitacją drewnianych kłód za przeszkloną szybą. To właśnie tego typu kominki cieszą się największą popularnością. Niemniej jednak, konstrukcja kominków gazowych umożliwia znacznie większą elastyczność w kwestii rozmiarów i kształtów.

Najszerszy

Najszerszym dostępnym modelem kominka gazowego jest holenderski Modore 240. Wysoki na 37,5 cm (lub 57 cm) ma niesamowitą szerokość 240 cm. Dostępne warianty obejmują modele vis-a-vis, narożne i wyspowe.

Doskonale nadaje się do przestronnych wnętrz. Kominek Modore 240 z pewnością przyciąga uwagę i stanowi centralny element dekoracyjny w pomieszczeniu. Wewnątrz paleniska można umieścić ceramiczne kłody, białe kamienie lub szary żwir.

To urządzenie wyposażone jest w system Multiburner, który składa się z trzech oddzielnych, podłużnych palników, które można dowolnie kombinować. Obsługa odbywa się za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Najwyższy

Kominek gazowy Sky holenderskiej firmy Element4 jest najwyższy na rynku. Ma wysokość aż 160 cm przy 70 cm szerokości. Występuje w dwóch wersjach: frontowej oraz tunelowej (model Sky T).

Jest niebanalnym elementem dekoracyjnym nowoczesnego wnętrza, a jego umiejscowienie ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Wygląda bardzo nowocześnie. W palenisku znajdują się ceramiczne polana, ale istnieje opcja zastąpienia ich białymi kamieniami lub grysem.

Oprócz tego kominek wyposażony jest w podwójny palnik typu DoubleBurner, który pozwala na przełączanie trybu w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Wysokość płomieni można regulować pilotem lub przy pomocy aplikacji mobilnej.

Przeszklony z każdej strony

 

Poczwórnie przeszklony model Summum 140 4S to jedyny taki kominek dostępny na rynku, który umożliwia obserwowanie paleniska z każdej strony.

Wewnątrz kominka znajdują się cztery palniki typu RealFlame oraz dolny palnik liniowy. W standardowym wyposażeniu kominka znajduje się również podświetlenie imitujące żar. W efekcie płomienie wydobywają się spod imitacji drewnianych kłód, tak jak w tradycyjnym kominku na drewno. Oczywiście, możliwe jest dowolne przełączanie między palnikami.

Wolnostojący

Kominki gazowe zazwyczaj są urządzeniami do zabudowy, ale istnieje również opcja instalacji kominka wolnostojącego. Przykładem jest model Tourmaline firmy Helex.

Tourmaline to niewielki, trójstronny piecyk kominkowy o kompaktowych wymiarach. Jego minimalistyczny i elegancki wygląd opiera się na połączeniu czarnej stali i szkła. Ten kominek stanowi oryginalną dekorację nawet dla mniejszych pomieszczeń.

Urządzenie wyposażone jest w trzypalnikowe palenisko typu RealBurner, które umożliwia pełną regulację wysokości płomienia. Kominek można sterować za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej.

Jak widać, w przypadku kominków gazowych istnieje szeroki wachlarz możliwości, które pozwalają znaleźć urządzenie idealnie dopasowane do naszego wnętrza i potrzeb.