Skip to main content

Prawdziwy ogień

To, co stanowi o pięknie kominka, to ognisty płomień i atmosfera, którą tworzy. Kominki gazowe gwarantują osiągnięcie tego efektu. Wybierając wersję dwupalnikową (z większym palnikiem z tyłu i mniejszym z przodu) z imitacją drewnianych kłód, uzyskujemy bardzo autentyczny wygląd palącego się drewna. Dostępne są również modele z 3 lub nawet 5 palnikami.

Ekologia

Gaz jest źródłem czystego paliwa. Produkty jego spalania nie zawierają szkodliwych substancji ani pyłów, a proces spalania generuje wyłącznie dwutlenek węgla i parę wodną. Zastosowane w nowoczesnych kominkach gazowych technologie są przyjazne dla środowiska.

Komfort

Kominek obsługujemy za pomocą pilota. Możemy dostosować temperaturę do naszych preferencji. W trybie automatycznym, kominek samodzielnie będzie się włączał i wyłączał, dostosowując się do otoczenia. Co więcej, kominki gazowe są niezwykle czyste - nie ma potrzeby sprzątania paleniska, usuwania popiołu czy mycia okopconych ścian.

Łatwość instalacji

Kominek gazowy można zamontować praktycznie w każdym miejscu. Sposób instalacji zależy od rodzaju gazu używanego w kominku - czy to LPG z butli, czy też gaz ziemny z sieci.

Bezpieczeństwo


Kominki gazowe są w pełni bezpieczne. Ich działanie jest monitorowane przez czujniki i sterowniki, co minimalizuje ryzyko pożaru lub poparzenia. Wybierając kominek, warto upewnić się, czy posiada on certyfikat CE, potwierdzający wysoki poziom bezpieczeństwa.

Szeroki wybór

Budowa kominka gazowego jest prostsza niż tradycyjnego, co umożliwia większą elastyczność w tworzeniu urządzeń o różnych rozmiarach i kształtach. Na rynku dostępne są kominki z przeszkleniem przednim, narożne, trójstronne, a nawet czterostronne; od kompaktowych po panoramiczne, o długości przekraczającej 2 metry.

Zdrowa atmosfera

Kominek gazowy jest znacznie zdrowszy w użytkowaniu. Nie narażamy się na wdychanie sadzy i popiołu, tak jak w przypadku kominka opalanego drewnem, ani na opary i produkty spalania etanolu, jak w przypadku biokominków. Spaliny z kominka gazowego z przeszkleniem nie przenikają do pomieszczenia. W zależności od warunków technicznych, mogą być odprowadzane na różne sposoby. Najczęściej stosuje się pionowy przewód powietrzno-spalinowy z turbowentylatorem na końcu. Jeśli kominek jest blisko zewnętrznej ściany, przewód można poprowadzić poziomo na zewnątrz budynku. Alternatywnie, do odprowadzania spalin z kominka gazowego można wykorzystać mechaniczny wyciąg spalinowy. W takim przypadku długość przewodu odprowadzającego spaliny może osiągnąć nawet 36 metrów, a przewód można prowadzić zarówno pionowo, jak i poziomo.

Jak widać, kominki gazowe są ekologiczne, bezpieczne, wygodne i dodatkowo praktycznie nie mają ograniczeń co do miejsca instalacji.