Skip to main content

Bezpieczeństwo użytkowania kominków gazowych

Nowoczesne kominki gazowe są urządzeniami w pełni bezpiecznymi w użytkowaniu. Dzięki automatyce kontrolującej proces spalania gazu i odprowadzania spalin zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa niż tradycyjne kominki na drewno.

ogien 150x150W momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów eksploatacyjnych, takich jak zgaśnięcie płomienia czy zanik ciągu kominowego, kominek zostaje automatycznie wyłączony, a dopływ gazu odcięty. Paląc w kominku gazowym nie musimy się obawiać wypadnięcia płonących polan czy też zapalenia sadzy w komine.

 

mertik maxitrol

Bezpieczeńswo pracy naszych kominków gazowych zapewnia instalowany w nich nowoczesny system sterujący renomowanej niemieckiej firmy Mertik Maxitrol – światowego lidera w produkcji urządzeń do kontroli przepływu gazu.

Wszystkie sprzedawane przez nas kominki gazowe (za wyjątkiem otwartych palenisk) są urządzeniami gazowymi klasy C dopuszczonymi do użytkowania nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, lecz również w pomieszczeniach użyteczności publicznej. W tej klasie pomieszczeń – ze względu na zaostrzone normy bezpieczeństwa przeciwpożarowego – stosowanie kominków opalanych drewnem jest zabronione. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla restauracji, hoteli czy biur obsługi klienta, aby ich goście mieli możliwość, bezpiecznie i zgodnie z prawem, cieszyć się widokiem prawdziwego ognia.

 Wszystkie kominki gazowe w naszej ofercie posiadają certyfikat bezpieczeństwa CE.