Skip to main content

Wygląd płomieni w kominkach gazowych

Palniki w dobrej jakości kominkach gazowych zasadniczo różnią się od palników stosowanych w gazowych piecach c.o. lub kuchenkach gazowych. Dzięki ich specjalnej konstrukcji wygląd płomieni (kształt i kolor) jest taki sam jak w kominkach na drewno.

Jako wyłożenie paleniska z każdym kominkiem dostarczany jest zestaw ceramicznych elementów, które do złudzenia przypominają prawdziwe polana. Nie ulegają one zużyciu nawet przy wieloletnim korzystaniu z kominka.

Jeśli chcemy uzyskać nowoczesny wygląd paleniska, to zamiast polan możemy użyć zestawu ceramicznych imitacji kamieni bądź marmurowego grysu.

Zmieniać możemy nie tylko wyłożenie dna paleniska, lecz również jego ścianki. Standardowo ścianki wyłożone są czarnymi metalowymi panelami. Stanowi to doskonałe tło eksponujące żółto-pomarańczowe płomienie. Jeśli jednak będziemy chcieli nadać naszemu kominkowi bardziej tradycyjny wygląd typowego murowanego paleniska, to do dyspozycji mamy panele imitujące ceglane ścianki. Natomiast dla nadania głębi paleniska i tym samym zwiększenia ilości płomieni możliwe jest wyłożenie ścianek czarnym szkłem.

 

Oferowane przez nas kominki gazowe wyposażone są w system bezramkowy montażu szyby. Dzięki temu po zamontowaniu i zabudowaniu wkładu widzimy tylko szybę paleniska. Nie widzimy natomiast żadnych elementów montażowych.